Pokud máte doma dítě nebo děti v příhodném věku (11–19 let) a chcete, aby se alespoň v létě dostali někam do přírody a neseděli pořád zavření doma u televize nebo počítače, přihlaste je na letní tábor. Nemusí chodit do Skautu ani do Junáku. Většina dětí, kteří pravidelně jezdí na letní tábory nejsou součástí ani těchto, ani jim podobných organizací. Na tábor můžete poslat dítě i přesto, že trpí nějakým typem chronické nemoci, například cukrovkou. V tom případě ale budete potřebovat povolení od lékaře.
Na bezpečnost dětí dohlíží zkušení instruktoři, kteří obvykle mají také pár pobytů na táborech za sebou. Všichni mají alespoň základní schopnosti poskytnout v případě nouze první pomoc. Kdyby bylo úplně nejhůř, vždy je k dispozici alespoň jedno vozidlo. Letní tábory se sice odehrávají v přírodě, ale nejsme v Rusku nebo v USA. V naší zemi snad neexistuje region, ve kterém by se nedalo prakticky z jakéhokoliv bodu dostat do nejbližší nemocnice nejpozději do hodiny. Používání mobilních telefonů je zpravidla zakázáno, ale platí to pouze pro děti. Instruktoři jsou schopni volat kdykoliv. Takže i vy můžete prostřednictvím telefonu zjistit, zdali je váš potomek v pořádku.
Hodně zábavy
A co dítka na takových letních táborech vůbec čeká? Spousta legrace i zajímavých her. Děti se učí poznávat jednotlivé druhy stromů a zvířat, plavat nebo hrát na schovávanou. Samozřejmostí je i legendární stezka odvahy, která je snad součástí každého táboru. Nemusíte mít strach, že by se vaše dítě nudilo. Většinou tak díky nabitému programu nemají děti ani čas na stýskání. V případě, že by přeci jen došlo na slzy, může dítko výjimečně zavolat rodičům. Délka pobytu na letních táborech je striktně individuální. Některé trvají pouze týden, jiné mohou trvat i celý měsíc. Od toho se také odvíjí i cena. Delší pobyty jsou pochopitelně dražší než ty krátké.