Vyberte si vhodný termín
Můžete-li si zvolit termín, kdy se budete stěhovat, nenechávejte to na sobotu a neděli, ale raději si vyberte všední den, nejlépe středu nebo čtvrtek, kdy je slabší silniční provoz, a lidé nejsou tak napjatí a nervózní, jako v pondělí ráno. A co se týče ročního období, je nejlepší jaro a podzim, kdy není ani horko, ani příliš velká zima.
Nechte to obtížné na profesionálech
Vzhledem k tomu, že stěhování patří k nejobtížnějším životním etapám, a mnohdy se jim nelze vyhnout, je žádoucí věnovat jejich přípravě dostatek času a provádět je s rozmyslem. Začínejte stěhování plánovat opravdu s velkým časovým odstupem, ideálně pěti až šesti týdnů. První, co byste měli udělat, je sepsat si do papírového bloku (ne do mobilu) vše, co vás v souvislosti s vaším stěhováním bytu v Praze https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/ napadne. Vytvoříte si přibližný časový plán a při plánování zjistíte, které pasáže jsou nejobtížnější, a těmi pak pověříte stěhovací firmu.
Stěhováci nemusí jen nosit zabalené předměty do auta a vynášet je do místa vašeho nového pobytu, mohou rozmontovat a smontovat nábytek, mohou uvést do provozu kuchyň včetně vodovodní baterie, zapojení odpadu a zprovoznění spotřebičů, mohou vypomáhat s garnýžemi, žaluziemi, svítidly, zrcadly a s rozmístěním nábytku v místnosti. Zároveň vám přestěhují i velmi těžká a velká břemena, jako jsou dílenské stroje, klavíry, trezorové skříně, akvária, kulečníkové stoly, vzrostlé rostliny ze zimní zahrady, starožitné postele a psací stoly atp.
Doplňujte hořčík
V průběhu stěhování se stresu pravděpodobně zcela nevyhnete, možná, že vás nejvíc bude stresovat úředník, v souvislosti se zařizováním vašich nových dokladů, smluv s dodávkou energií nebo se zařizováním parkovacího místa. Při stresu se z těla vyplavuje mnoho hořčíku a jeho nedostatek vám pak může způsobit i závažné zdravotní potíže. Nezapomeňte jej průběžně doplňovat např. vhodnými suplementy.