Rychle se staví – výhodné je zajistit výstavbu na klíč, betonové ploty se montují jako stavebnice a nejobtížnějším krokem je obvykle výkop pro svislé sloupky. Je to mnohem rychlejší řešení, než kamenná a cihlová zídka. Jedinou nevýhodou je vyšší hmotnost jednotlivých komponentů, proto se obvykle přistupuje k využití stavební techniky, např. autojeřábu.
Nevyžadují údržbu – žádný betonový plot nepotřebuje, abyste kolem něj poskakovali se štětcem, smirkovým papírem, drátěným kartáčem a podobnými pomůckami. Tyto výrobky jsou koncipovány tak, abyste se jich vůbec nemuseli všímat, a pokud ano, tak jen v souvislosti s jejich vzhledem. Tedy žádné nátěry, žádné broušení povrchu, žádná penetrace. Pochopitelně můžete betonová plot natřít fasádní barvou, ale to jen v případě, že chcete změnit jeho vzhled. Výrobci však pamatují i na to, aby plot nebyl jen šedý, jako vojenský bunkr z druhé světové války, počítá se tu s mnoha barevnými verzemi do červena, světle a tmavě hnědou, okrovou, krémovou a dokonce i zelenou.
Dlouhou životnost – jak dlouho takový plot vydrží? Podle teoretických předpokladů přibližně čtyřicet let. Pokud je správně postavený a není poškozován mechanickou silou, např. údery hozených kamenů nebo kovových nástrojů, měl by vám sloužit takto dlouhou dobu. Jednotlivé díly oplocení jsou odolné vůči korozi, snesou značné výkyvy teplot, nevadí jim UV záření, ani pruský liják, sníh a mráz.
Zajímavý vzhled – jednotlivé desky a sloupky se vyrábí s různými dekory a spolu s odlišnými barvami mohou po obvodu vaší zahrady vytvořit i umělecké dílo. Pokud si vyberete vhodný odstín barvy a vzorek povrchu, a pokud případně vhodně skombinujete beton se dřevem, anebo jednotlivá betonová pole mezi sebou ve dvou odlišných kontrastních barvách, pak můžete mít skutečně velmi pěkné řešení oplocení.
A cena betonového plotu? Stačí nahlédnout do ceníku materiálu a montáže a porovnat, zda odpovídá těmto výše uvedeným atributům a také vašim představám.