Pro tohoto tichého společníka budete muset připravit poněkud větší obydlí v podobě terária o rozměrech 80x70x150cm, jelikož jeho obyvatel dorůstá délky kolem půl metru.
Dno terária je třeba vysypat kokosovou drtí, která drží vlhkost potřebnou pro správné klima.
Kontrolu vlhkosti a teploty zajistí nezbytný vlhkoměr s teploměrem. Vlhkost zajišťujeme denním rosením a měla by se pohybovat mezi 60–70 procenty. Teplota přes den mezi 28 až 35 stupni. Na noc by měla klesat na pokojovou teplou, zároveň při vypnutí světelného zdroje. Chameleon je milovník světla, proto mu dopřejte speciální zářivku s UV-A a s UV-B zářením, které podpoří tvorbu pigmentu v jeho kůži a ukládání vápníku v kostech. Světlo je důležité i pro vlhkomilné rostliny. Ty v terárku nesmějí chybět, zejména pokud mají dostatek větví, po nichž chameleon rád leze. (fíkus šplhavý, voděnka, ibišek)
Pokud mu budete chtít připravit prostředí, které bude co nejpodobnější jeho přirozenému prostředí, zadní stěnu terária polepte pískem, či obložte kameny. I když instalujete pítko s vodou, může se stát, že ho bude chameleon ignorovat. Mnohem raději totiž pije vodu zachycenou na listech rostlin. (proto je nutné již zmiňované rosení). Vašeho středně velkého miláčka krmte pro představu zhruba třikrát týdně třemi cvrčky, ale pochutná si na mouchách a hmyzu, který chytíme doma, nebo na louce. Občas můžeme podat jablko, kiwi, nebo jahodu. Nesmíme zapomenout ani na přísun vápníku, jenž získáme z na prášek rozemletých skořápek. V něm jednoduše obalíme hmyz, nebo ovoce a podáme. Stejným způsobem si počínáme při přísunu jiných prvků a vitamínů, které zakoupíme ve specializovaných obchodech.
Protože chameleon je introvertní a klidný tvor, vyvarujeme se rychlých pohybů, které by jej mohly lekat a také se nedoporučují velké změny v prostředí terária. Ty by mu mohly totiž přivodit stres.